Seniorzy przy komputerze

Blog seniora – najciekawsze blogi osób starszych w sieci!

7677

Internet już dawno przestał być wyłącznie dla ludzi młodych. Coraz więcej seniorów wie jak korzystać z przeglądarki i dobrodziejstw sieci, a co więcej! Chcą podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem, przemyśleniami w formie… bloga! Tak, seniorzy blogują! Sprawdźcie jakie są najciekawsze blogi prowadzone przez seniorów.

1. Wyjące 50 – wyjace50.blogspot.com

Na blogu Wyjące 50 (pięćdziesiątki) można znaleźć relacje z podróży kobiety po pięćdziesiątce, a także recenzje filmów, książek, inspiracje modowe czy przepisy na nalewki bądź inne alkoholowe trunki… O tym, że blog prowadzony jest z humorem i dystansem świadczyć może sekcja „Nieuporządkowany ranking kibli”, gdzie opisane są co ciekawsze ubikacje (wraz ze zdjęciami oczywiście). Autorka wpisów jest nie tylko aktywną blogerką, ale również miłośniczką podróży, a zwłaszcza ogrodów oraz roślin z różnych krajów świata. Każdy senior (i nie tylko) znajdzie coś ciekawego dla siebie na blogu wyjace50.blogspot.com.

2. Babcia radzi, coś tam… – babuni-blog49.blog.onet.pl

Blog babuni-blog49.blog.onet.pl prowadzony jest przez babcię dwójki wnucząt, która właśnie dla nich ciągle próbuje udoskonalić swoje umiejętności kulinarne. A o przygodach z gotowaniem opowiada na blogu. Oprócz przepisów i informacji na temat różnych produktów spożywczych (przypraw, makaronów, nabiału oraz o różnych owocach i warzywach) można tam znaleźć wpisy lifestylowe oraz porady wszelakiego typu (urodowe lub związane z życiem codziennym, np. z… praniem!).

3. Krystyna Bałakier – balakier-style.pl

Krystyna Bałakier pisze o sobie, że jest wrocławską stylistką i blogerką 50+. Pokazuje kobietom po pięćdziesiątce jak zerwać ze stereotypem „babcinych ubrań”. Proponowane przez nią stylizacje są modne i z klasą – niejedna dwudziestolatka mogłaby pozazdrościć jej stylu. A wszystkie zdjęcia, które pojawiają się na blogu są bardzo profesjonalne. Jest też aktywna na Instagramie (instagram.com/balakierkrystyna/) oraz na portalu Facebook (profil Moda po ludzku – facebook.com/ModaPoLudzku/). Z pewnością warto skorzystać z jej wskazówek modowych.

4. Okiem Jadwigi – okiemjadwigi.pl

Blog Okiem Jadwigi prowadzony jest przez Jadwigę Ślawską Szalewicz, polską działaczkę sportową, która może pochwalić się wieloma odznaczeniami. Blogerka w swoim dzienniku internetowym podejmuje mniej lub bardziej poważne tematy i zawsze robi to w interesujący sposób. Znajdziecie tu przemyślenia autorki dotyczące różnych wydarzeń sportowych, przepisy kulinarne oraz opowiastki z życia codziennego.

5. Jestem, bo mogę… – zawszemodne.blogspot.com

Autorka blogu Jestem, bo mogę… pisze o wszystkim, co ją zaciekawiło. O najstarszej didżejce w Polsce, o ulubionych piosenkach, kobietach które podziwia, o modzie… Jej wpisy są inspirujące, często nawiązują też do blogów prowadzonych przez innych seniorów, dzięki czemu można przekonać się, jak jest ich wiele.

Takich blogów prowadzonych przez seniorów jest bardzo dużo. Wystarczy zerknąć na jedną z powyższych propozycji i skorzystać z listy polecanych miejsc w sieci, żeby odkryć, że starsi ludzie również czują potrzebę podzielenia się z innymi swoimi refleksami. Bez względu na wiek warto je śledzić, aby odkryć bogaty świat uczuć ludzi dojrzałych…

Rating: 4.7. From 3 votes.
Please wait...

 • AgnieszkaB.

  To urocze 🙂 Lubię takich aktywnych starszych ludzi. Denerwuje mnie jak dziadkowie i babcie mają takie krytyczne nastawienie do wszystkiego, niczego nie chcą spróbować i nie potrafią korzystać z życia. Powinni brać przykład z takich właśnie osób, jakie są tu wymienione.

 • witek p

  informowanie o działaniach seniorow i dla seniorów jest potrzebne, mimo wieku seniorzy chłoną wiedzę, oj tak. Ci aktywni chetnie wchodzą w relacje, podjemują się dokształcania, ćwiczą.. dobrze, ze powstają osrodki , w ktorych mozna odbyc rehabilitację. w http://goldental.pl można wziac udzial w turnusach i pocwiczyc..

 • Joanna Joanna

  Niestety, ale wciąż można się spotkać z podejściem, że senior = kapcie, kanapa i telewizor. Odnoszę jednak wrażenie, że coraz mniej osób wpisuje się w ten schemat. Moja babcia na przykład była zawsze taką babcią książkową, właśnie w kapciach i zazwyczaj z robótką ręczną na kolanach. Ale już na przykład moja mama, chociaż też już jest babcią to co chwila biega na jakieś fitnesy, albo do kina, z wnukami widuje się od czasu do czasu, bo tyle ma zajęć. A ostatnio nawet zapisała się na hiszpański w empik school. Biega na zajęcia i mówi, że w grupie ma tylko 5 osób i że dzięki temu lektor każdemu poświęca uwagę. Ja za to jestem pełna podziwu ile ona ma w sobie chęci i energii do działania. Obym ja w jej wieku robiła chociaż połowę tego co ona…

 • fanka blichtru i przepychu

  Aktywny senior jest coraz częściej spotykany. Dziś starsi ludzie nie tracą wigoru, niekiedy nawet są bardziej aktywni, niż my młodzi haha
  Jednak gdy senior uwielbia podróże i te małe i te duże, a nogi odmawiają posłuszeństwa polecam szczerze skutery elektryczne. Mój dziadek ma i jest bardzo zadowolony 😉

· · · · ·