seniorzy korzytsają z laptopa

50 plus – serwisy internetowe dla osób po 50-tce

145983

Wielu młodym osobom wydaje się, że życie po 50-tce jest nudne, nic jednak bardziej mylnego. Seniorzy mają wreszcie czas na zajęcie się swoimi pasjami, na poświęcenie się dla wnuków i, co najbardziej pewnie dziwi, na życie towarzyskie. Senior niekoniecznie musi być internetowym ignorantem – wręcz przeciwnie, wielu korzysta z internetowych portali przeznaczonych dla osób w swoim wieku.

W serwisach dla osób starszych często udaje się znaleźć bratnią duszę, wyszukać potrzebne informacje, a nawet zasięgnąć porady gdzie pojechać na wakacje. Podpowiadamy, które z serwisów dla seniora cieszą się największą popularnością.

logo serwisu senior.pl

Senior.pl – tematy ważne dla osób starszych

W portalu Senior.pl wiele osób po 50-tym roku życia znajdzie artykuły na temat zdrowia, życia rodzinnego, problemów społecznych i kultury. Serwis jest podzielony na kategorie tematyczne, a po zarejestrowaniu i zalogowaniu osoby starsze mogą brać udział w dyskusji w Klubie Seniora Cafe. W serwisie można także odwiedzić blog i przeczytać o nurtujących problemach wieku starszego. W zakładkach danych kategorii tematycznych wiele miejsca poświęca się pasjom, obecnej sytuacji na rynku pracy osób po 50-tym roku życia, prawu, opiece medycznej i edukacji, którą również mogą podjąć osoby w starszym wieku.

logo serwisu cafe senior

CafeSenior.pl – senior bliżej kultury i nauki

Serwis CafeSenior.pl ukierunkowany jest na informacje ze świata nauki, nowinek technologicznych, medycyny. Znajdą się w nim także aktualności ze świata kultury, informacje o mających się odbyć spotkaniach i atrakcjach w różnych miastach. W serwisie CafeSenior, na prowadzonym blogu, seniorzy mogą na przykład podejrzeć galerię zdjęć letnich zbiorów owoców lub poczytać wpis o polskich dworkach. W serwisie osoby po 50-tym roku życia mogą zadbać o lepsze funkcjonowanie i własną kreatywność dzięki informacjom o mających się odbyć warsztatach ćwiczenia umysłu oraz porady jak zachować młodość ciała i ducha.

logo serwisuseniorzy24.pl

Seniorzy24.pl – seniorzy dobrze poinformowani

Portal Seniorzy24.pl to duży serwis poświęcony pasjom i zainteresowaniom osób w starszym wieku. Na stronie znajduje się sporo zakładek poświęconych kulturze (recenzjom książek wartych przeczytania, filmów godnych obejrzenia, zwierzętom, ogrodowi), związkom, zdrowiu i urodzie. Warto także wspomnieć, że w serwisie znajdują się porady dla osób starszych, jak radzić sobie w urzędach oraz jakie wchodzą w życie nowe ustawy obowiązujące osoby po 50-tym roku życia. Serwis zamieszcza także nowinki dotyczące bezpośrednio seniorów – z dziedziny komunikacji miejskiej, budowlane, a także newsy o nowych produktach, które mogą być przydatne ludziom starszym. Nie brak tu także ofert turystycznych, informacji o ośrodkach wypoczynkowych przyjaznych osobom starszym i niepełnosprawnym. W serwisie seniorzy znajdą również obszerne przepisy dotyczące przyrządzania dań głównych, zup i deserów. Portal stawia bardzo mocno na aktywność osób starszych – mogą one brać udział w różnych konkursach (i zdobywać nagrody), między innymi recenzując książki.

logo serwisu bycseniorem.pl

BycSeniorem.pl – rozwój i podróżowanie w starszym wieku

W serwisie BycSeniorem.pl wiele miejsca poświęconego jest nowinkom z rynku pracy dla seniora, wyjazdom rozwojowym oraz poradom dotyczącym zdrowego stylu życia. Tutaj osoby starsze mogą między innymi poczytać o najnowszych trendach w dietach, o technikach przyozdabiania mieszkania, a także o aktywnym wypoczynku. Zwłaszcza temu ostatniemu w serwisie poświęca się sporo miejsca, senior może zapoznać się z listą sanatoriów i opisami miejsc w Polsce, do których warto udać się na weekend.

Portal BycSeniorem.pl posiada także wtyczkę do serwisu społecznościowego Nasza Klasa, co daje seniorom możliwość szukania dawnych przyjaciół. Oprócz porad z dziedziny stylu życia, znajdują się tu także informacje o udogodnieniach, które aktualnie powstają dla seniorów (np. o sztućcach ułatwiających samodzielne jedzenie osobom niepełnosprawnym). Dla osób starszych, które chcą być na bieżąco ze światem gospodarki i finansów, jest garść najistotniejszych informacji o tym jak wydarzenia na świecie wpłyną na budżet seniora. W serwisie osoby starsze mogą zamieszczać komentarze pod informacjami z różnych działów.

logo serwisu razem50plus.pl

Razem50plus.pl – poszukiwanie drugiej połówki po 50-tce

Portal Razem50plus.pl pomaga seniorom znaleźć przyjaciela, partnera do dzielenia się swoja pasją lub drugą połówkę. Aby korzystać z serwisu należy się zalogować jak również podać oczekiwania w stosunku do partnera (płeć oraz wiek). Oprócz możliwości znalezienia bratniej duszy, seniorzy przeczytają w portalu vademecum randkowania czyli podpowiedzi jak szukać partnera, na co uważać i jakie dylematy dotyczące partnerstwa najczęściej mają osoby po 50-tym roku życia. Niezdecydowani co do skorzystania z serwisu mogą poczytać opinie innych seniorów, którzy spotkali na portalu swoją drugą połówkę.

logo serwisu zdaniemseniora.pl

ZdaniemSeniora.pl – aktywność, sport i życie społeczne seniora

Serwis ZdaniemSeniora.pl jest wydaniem online gazety „Zdaniem Seniora”, która stawia nacisk na zdrowy styl życia osób w starszym wieku. Znajdują się tutaj felietony znanych sportsmenów, którzy już zeszli z areny, ale nadal są bardzo aktywni, jak również informacje o imprezach sportowych z udziałem seniorów. Osoby starsze znajdą tutaj także wskazówki dotyczące zdrowia podczas aktywności fizycznej, zapowiedzi mających się odbyć parad i pikników. Nie brak tu także artykułów odnośnie kultury – informacji o kabaretach, w których występują osoby starsze, jak również o akcjach organizowanych dla tej grupy społecznej (w kinach, bibliotekach, parkach).

W jednej z zakładek seniorzy znajdą artykuły poświęcone polityce senioralnej – o programach emerytalnych, opiekunkach medycznych, o klubach i domach przeznaczonych dla osób starszych. Nie zabraknie w serwisie również kilku porad prawnych, a także aktualnych informacji z zakresu prawa pracy. Portal ma na celu zmotywowanie seniorów do aktywnego życia i zainteresowanie polityką oraz sprawami społecznymi.

Dziś wielu seniorów pewnie zaryzykowałoby stwierdzeniem, że „życie zaczyna się po 50-tce!”. Bogaty dostęp do serwisów internetowych poświęconych osobom starszym zapewnia im aktywny udział w życiu, bycie na bieżąco z informacjami i znalezienie partnera. Można śmiało powiedzieć, że wydłuża się średnia wieku i będąc kilkudziesięciolatkiem można wciąż czuć się młodo, atrakcyjnie i nadal się rozwijać. Bardzo dobrze, że obecnie słowo „starość” zastępujemy słowem „dojrzałość” – mimo że niektórzy mają jeszcze długą drogę do 50-tki, warto wiedzieć, że upływ czasu to nie koniec świata.


· · · ·